islam w świetle koranu i sunny jak rozumieli go salaf
podstawy islamu żydzi chrześcijanie historia islamu download ksišżki linki innowacje w islamie kobiety w islamie sunnah manhaj aqiidah allah wiara

 


W Imię Boga, Miłosiernego, Litościwego

Imamowie Świętych Meczetów potępiaja ataki terrorystyczne

źródło:[ www.fatwaonline.com ]
Tłumaczenie na polski: Majida Sha’ban

W piątek, 7 maja 2004 roku, imamowie dwóch Świętych Meczetów w Mekkce i Medynie, potępili ataki terrorystyczne, które miały miejsce w ostatnich tygodniach w  Arabii Saudyjskiej. "Terrorysci są zabawką w rękach wrogów Islamu"

"Nasze serca drżą ... po aktach przemocy w Rijadzie, po tym, co miało miejsce w Janbu... albowiem naruszono swietość życia ludzkiego," powiedział Dr. Osama Khayyat, imam al-Masjid al-Haraam (Świętego Meczetu) w Mekkce.

W kazaniu, wygłaszanym do tysięcy wiernych wypełniających Meczet podczas modlitwy piątkowej, imam wielokrotnie podkreślał, iż Islam zabrania zabijania niewinnych ludzi.

Imam odniósł się do zabójstwa pięciu zachodnich inżynierow oraz oficera Armii Narodowej podczas ostatniego ataku terrorystycznego w Janbu, mieście przemysłowym  Arabii Saudyjskiej, oraz samobójczego zamachu bombowego na budynek slużb bezpieczenstwa w Rijadzie, w którym smierć poniosło 6 osób, między innymi pracownik służb bezpieczeństwa oraz młoda dziewczynka, zaś 145 odniosło obrażenia.

Imam oskrażył zamachowców, podejrzewając sympatyków terrorystycznego  ugrupowania Al-Qaida, o popieranie wrogów muzułmanow. "Tak naprawde, kto korzysta na tych atakach? Muzułmanie czy ich przeciwnicy?" - pytał Khayyat.

"Jak, osoba rozumna może stać się z własnej woli narzędziem w ręku jego wrogów, wrogów jego kraju, wrogów (islamskiego) społeczeństwa?" pytał, nakłaniajac wiernych do potępienia przemocy i zjednoczenia w walce z "śmiertelnym niebezpieczeństwem."

W Medynie, jego slowa odbiły się echem w wypowiedzi szeicha Hussein Al-Asheikh, jednego z imamów al-Masjid an-Nabawii (Meczetu Proroka), który podkreślał, iż głównym celem szariatu (prawa Islamskiego) jest zapewnienie dobrobytu i szczęścia wszystkim ludziom.

"Nauki Islamu dążą do osiągania wzniosłych i szlachetnych celów...każdy czyn muzułmanina powienien być zgodny z celami (zasadami) wyznaczanymi przez jego religię."

"Akty przemocy, które miały miejsce w Królestwie sa godne potępienia. Naruszają nakazy Boga oraz nauki Jego Proroka.... Służyc bedą tylko interesom naszych wrogów." dodał.

 

:warszawa:   :jerozolima:   :kair:   :dubai:   :tajmahal:   :saba:   :medyna:   :mekka:
w   w   w   .   p   l   a   n   e   t   a   i   s   l   a   m   .   c   o   m