islam w œwietle koranu i sunny jak rozumieli go salaf
podstawy islamu żydzi chrzeœcijanie historia islamu download ksišżki linki innowacje w islamie kobiety w islamie sunnah manhaj aqiidah allah wiara

 


W Imię Boga, Miłosiernego, Litościwego

Sulayman ar-Ruhayli o sytuacji w Iraku

Autor: Szeich Sulayman ar-Ruhayli
Wypowiedź z 16 Marca, 2003
[źródło: www.alaser.net ]
z arabskiego tłumaczył Maaz Qurayshi
z angielskiego tłumaczył: Abu Anas bin Marian

zobacz także:

> Klęski które napotykają świat Muzułmański

> Sytuacja naszej Ummy, muzułmanów

Szeich Sulayman ar-Ruhayli powiedział na temat sytuacji w Iraku:

Pytanie: Zaprawdę, to że teraz zbierają się wielkie armie aby zaatakować Irak, to każdy o tym wie. Jak zatem należy postępować w świetle tego co się dzieje, szczególnie gdy wojna ma się rozpocząć? Czy wspieranie niewiernych w tej sytuacji jest czymś co unieważnia Islam [osoby która tego się dopuszcza]?

Odpowiedź: W Imię Allaha, Miłosiernego obdarzającego Miłosierdziem. Obowiązkiem muzułmanów jest szukanie schronienia u Allaha, Wywyższonego i Potężnego, i prosić Go aby chronił Muzułmanów, odwrócił zło od nich i powstrzymał zło ich wrogów i ich plany.

Obowiązkiem muzułmanów jest także powrócić do swego Pana, i zastanowić się nad swoją sytuacją i nad tym co doprowadziło do czasów klęsk i prześladowań.

Obowiązkiem każdego z osobna jest powrócenie do religii i trzymanie się jej. Obowiązkiem każdego z osobna jest pomaganie w sprawie Allaha, tak aby Allâh obdarzył go zwycięstwem nad jego wrogiem. Co do tego nie ma wątpliwości.

Nie przystaje muzułmanom aby lekceważyli ten wspaniały obowiązek. Czyli powrócenie i poddanie się Allahowi, aby zwycięstwo Allâha stało się rzeczywistością.

Podobnie, obowiązkiem każdego jest powrócenie do uczonych, zjednoczenie się wokół nich i przyjmowanie od nich to ku czemu kierują ludzi. Tak jest ponieważ oni posiadają największa wiedzę, i posiadają najgłębsze zrozumienie tego przez co Allâh sprostuje muzułmańską wspólnotę. Ich przewodnictwo jest najlepszą i najbezpieczniejszą drogą postępowania.

Nie jest dozwolone pomagać niewiernym w ich akcji [przeciwko Irakowi]. Jeżeli jednak chodzi o werdykt względem tego co się wydarzyło, to pozostawiamy to uczonym. Istnieją pewne szczegóły które dotyczą tego stwierdzenia (tj. pytania) i czy jest to czymś co unieważnia Islam [osoby która się tego dopuszcza] spośród rzeczy które unieważniają Islam czy nie. [1] Powodem jest że istnieją pewne warunki aby unieważnienie [Islamu] stało się faktem poszczególnej osoby...

A Allâh wie najlepiej.[1] Więcej na temat uznania muzułmanina za niewiernego na podstawie konkretnych uczynków:
> http://www.planetaislam.com/praktyka/warunkitakfir.html
> http://www.planetaislam.com/praktyka/fatwa/szariat_kufr.html

 

:warszawa:   :jerozolima:   :kair:   :dubai:   :tajmahal:   :saba:   :medyna:   :mekka:
w   w   w   .   p   l   a   n   e   t   a   i   s   l   a   m   .   c   o   m