islam w œwietle koranu i sunny jak rozumieli go salaf
podstawy islamu żydzi chrzeœcijanie historia islamu download ksišżki linki innowacje w islamie kobiety w islamie sunnah manhaj aqiidah allah wiara

 


W Imię Boga, Miłosiernego, Litościwego

Shaykh Saaleh As-Suhaymeen na temat Taalibów

źródło: http://groups.yahoo.com/group/salafipublications/message/94
Date: Thu Oct 18, 2001 5:22 pm
Subject: Sh Suhyamee on Taaliban

Pytanie: Co uważasz o Talibach?

Są oni mieszanką Sufiyah i innych rzeczy, ale nadal są muzułmanami, większość w tym kraju to muzułmanie. Nie uważamy, że tylko dla tego można z nimi walczyć. Ale większość z nich nie znajduje się na właściwej 'aqiidah' i właściwej formie Islamu. Dziwne jest ale niektórzy ludzie pragnąc wspierać Islam, nie mając właściwej 'aqiidah' robią więcej szkody dla Islamu. Jednak nie mówimy że są oni Kuffar. Afganistan jest w większości krajem muzułmańskim.

Co do agresji przeciwko Afganistanowi która teraz ma miejsce, uważamy że jest to nierozsądne i niewłaściwe. Ponieważ nie ma żadnych dowodów. Niektórzy z tych tak zwanych porywaczy, niektórzy z nich nie żyją od kilku lat [inni żyją]. Nie ma więc jasności. Afgańczycy natomiast, walczyli ze sobą o władzę i inne sprawy. Teraz muszą się zjednoczyć, i powinni zjednoczyć się na Tauhiid i oczyścić się. Co do tego co wydarzyło się 11 września, nie usprawiedliwia to w żaden sposób zdobywania ziemi Muzułmanów.

 

:warszawa:   :jerozolima:   :kair:   :dubai:   :tajmahal:   :saba:   :medyna:   :mekka:
w   w   w   .   p   l   a   n   e   t   a   i   s   l   a   m   .   c   o   m