islam w świetle koranu i sunny jak rozumieli go salaf
podstawy islamu żydzi chrześcijanie historia islamu download ksišżki linki innowacje w islamie kobiety w islamie sunnah manhaj aqiidah allah wiara

 


W Imię Boga, Miłosiernego, Litościwego

Ubezpieczenia i oszukiwanie niewiernych

Autor: Imâm Muqbil bin Hâdî Al-Wâdi`î
Źródło: Tuhfatul-Mudżîb `an As'ilatil-Hâdhir łal-Gharîb, pytanie nr. 27.
Z arabskiego na angielski tłumaczył: Abu Sumayyah Aqeel Walker [ www.assalafi.com ]
Na polski tłumaczył: Abu Anas bin Marian

Pytanie: Jaki jest werdykt względem ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia na posiadłość, i czy można oszukiwać aby [przez to] wydobyć od niewiernych pieniądze?

Odpowiedź: Ubezpieczenia są zakazane, ponieważ wrogowie Islamu korzystają z zysku dla swych własnych celów, poprzez banki gdzie istnieje lichwa i w ten sposób się wzbogacają. Wyjątkiem jest - O Allâh - jeśli zostałeś zmuszony (do tej lichwy). Zatem płacimy podatki, wat na samochody i inne rzeczy, wierząc że jest to coś zakazanego. I jeśli jesteś do tego zmuszony (przez rząd) to nadal musisz unikać praktykowania oszustwa względem niewiernych. Nie oszukuj ich. Jeśli walczą w prawdziwej [fizycznej, realnej] bitwie, wtenczas możesz postępować jak pragniesz, gdyż zaprawdę wojna jest podstępem. Jeśli jednak oszukujesz ich względem pieniędzy, to spowoduje to, że będą złych myśli o Islamie i Muzułmanach.

 

:warszawa:   :jerozolima:   :kair:   :dubai:   :tajmahal:   :saba:   :medyna:   :mekka:
w   w   w   .   p   l   a   n   e   t   a   i   s   l   a   m   .   c   o   m